Workshop: Coachend lesgeven

Datum: 25 maart 202715 april 2027

Locatie: Twentepoort West 10, 7609 RD Almelo

Doel
De training coachend lesgeven heeft als doel docenten te ondersteunen in het ontwikkelen van een coachende rol in de klas, waarbij leerlingen meer eigenaarschap ervaren over hun leerproces. Docenten leren hoe zij leerlingen actief betrekken bij hun eigen ontwikkeling en hoe zij hen begeleiden naar meer zelfstandigheid, zonder de structuur en leerdoelen uit het oog te verliezen.

Opbrengst
Na afloop van de training hebben deelnemers inzicht in wat coachend lesgeven inhoudt en waarom het bijdraagt aan effectiever onderwijs. Zij zijn beter in staat om leerlingen te begeleiden in het stellen van leerdoelen en het reflecteren op hun eigen leerproces. Daarnaast beschikken zij over concrete vaardigheden om gerichte vragen te stellen en leerbevorderende feedback te geven, waardoor leerlingen actiever en gemotiveerder leren en beter omgaan met verschillen in tempo, niveau en motivatie.

Inhoud en aanpak
In deze training staat de koppeling tussen theorie en praktijk centraal. Deelnemers maken kennis met de uitgangspunten van coachend lesgeven en vertalen deze naar hun eigen lespraktijk. Er wordt gewerkt met herkenbare situaties uit de klas, waardoor de inhoud direct aansluit bij de dagelijkse realiteit van docenten.
Tijdens de bijeenkomsten oefenen deelnemers met het stellen van verdiepende vragen, het geven van gerichte feedback en het voeren van korte coachgesprekken met leerlingen. Daarbij is er expliciet aandacht voor het zichtbaar maken van hoge verwachtingen en het stimuleren van eigenaarschap.
De training is interactief van opzet, met ruimte voor uitwisseling, reflectie en het werken met eigen casuïstiek. Tussen de dagdelen door passen deelnemers het geleerde toe in hun eigen lessen, zodat zij ervaren wat werkt en waar nog ontwikkelkansen liggen. Deze opbouw zorgt voor een directe vertaalslag naar het dagelijks handelen in de klas.

Aanmelden
Heb je interesse om deel te nemen aan de workshop? Meld je dan aan via onderstaand aanmeldformulier. Na je aanmelding ontvang je een bevestiging via VOTA. Uiterlijk 1 week voor de workshop ontvang je per mail een uitnodiging voor de workshop. Heb je vragen over de workshop of over je aanmelding? Mail deze dan naar [email protected].

Er is een maximum aantal van 10 deelnemers voor deze workshop. Wanneer het maximum aantal is bereikt en je meldt je aan, dan wordt je op de reservelijst geplaats. Indien een deelnemer zich afmeldt voor de workshop, wordt deze plek ingenomen door de eerste persoon op de reservelijst en ontvangt hij of zij bericht van ons. Als er nog veel animo is voor deze workshop, wordt gekeken of de workshop nogmaals wordt aangeboden.

Locatie
Twentepoort West 10, 7609 RD Almelo

Duur workshop
Deze workshop bedraag 2 x 3 uur.
Donderdag 25 maart en donderdag 15 april 2027, 15.30-18.30 uur

Aanmelden Coachend lesgeven – 25 maart, 15 april 2027

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Naam(Required)