Docent Nederlands
Stichting Carmelcollege

Van verhalen tot overtuigen: jij maakt taal leuk. Als docent Nederlands voor onze onderbouw havo/vwo laat jij leerlingen ontdekken dat taal veel meer is dan spelling en grammatica. Met jouw enthousiasme breng je verhalen tot leven, laat je leerlingen debatteren, creatief schrijven en kritisch nadenken over de wereld om hen heen.

Zo zet jij je talent in

Bij jou is geen les hetzelfde. De ene keer duiken leerlingen in een meeslepend verhaal, de andere keer bouwen ze een sterk betoog, voeren ze een debat of gaan ze creatief aan de slag met taal. Jij zorgt voor afwisseling, uitdaging en betrokkenheid. 

Je creëert een veilige sfeer waarin leerlingen vragen durven stellen, fouten mogen maken en zichzelf kunnen ontwikkelen. Heeft een leerling extra hulp nodig? Dan neem jij de tijd om de stof helder uit te leggen en vertrouwen te geven. 

Dankzij jouw energie en creativiteit vliegt een lesuur voorbij. Aan het einde van de les verlaten leerlingen niet alleen het lokaal met meer kennis, maar ook met meer vertrouwen in hun eigen taalvaardigheid.

Dit is jouw nieuwe werkplek

Bonhoeffer College is een interconfessionele scholengemeenschap die alle onderwijsvormen aanbiedt. De school is gevestigd op vijf locaties in Enschede. Hierdoor zijn kleinschaligheid en persoonlijke aandacht voor elke leerling én medewerker gewaarborgd. Onze naamgever Dietrich Bonhoeffer zei: “Je bent pas mens als je er voor een ander bent”. Dat is bij uitstek van toepassing op onze kijk op leerlingen en hun plek in de wereld.   

Ontwikkel jezelf bij het Bonhoeffer College 

Leren van elkaar vinden we belangrijk binnen het Bonhoeffer College. Met jouw kennis en ideeën kun je collega’s inspireren, maar jij kunt natuurlijk ook leren van je collega’s! Dit kan binnen je eigen sectie of team, de collega’s op locatie maar ook met collega’s van andere locaties. Omdat we samen alle vormen van voortgezet onderwijs aanbieden, beschikken we over veel expertise. Om kennisuitwisseling te stimuleren organiseren we centrale studiedagen op al onze schoollocaties. Hier werk je met collega’s samen aan actuele thema’s en speerpunten van de locatie. Ook werken we schoolbreed met diverse intervisiegroepen, bijvoorbeeld voor starters. Collega’s van de verschillende locaties werken daarnaast samen in diverse werkgroepen die zich bijvoorbeeld richten op vak inhoud. Kortom: Bij het Bonhoeffer zijn er genoeg mogelijkheden om samen te werken, te leren van collega’s en kennis te delen met andere docenten! 

Wil jij werken op een school waar je de ruimte krijgt om jezelf te ontwikkelen en te groeien? Wij bieden je graag die kans!  

Een school waar je ertoe doet — voor leerlingen én collega's. 

Onze locatie Van der Waalslaan biedt onderwijs aan ongeveer 1500 leerlingen, in mavo, havo, vwo, gymnasium en vwo-plus. Wij zijn een school die kiest. Wij geloven dat leerlingen groeien wanneer zij worden gezien én serieus genomen, en daarom verbinden wij aandacht en nabijheid aan hoge verwachtingen. Wij geloven dat kennis de motor is van begrip, en daarom kiezen wij voor heldere instructie, een rustige leeromgeving en een doorgaande lijn waarin leerlingen stap voor stap leren wat zij kunnen. En wij geloven dat je als jonge mens groeit door wat je samen met anderen leert dragen, en daarom bouwen wij bewust aan één gedeelde schoolcultuur over mavo, havo en vwo heen. Bij ons voelen leerlingen zich snel thuis, niet omdat alles vrijblijvend is, maar omdat zij weten waar zij aan toe zijn en wie er voor hen staat. 

Opleiden gaat op het Bonhoeffer College verder dan het behalen van een diploma. De vorming van een eigen identiteit, zorgen voor elkaar en een visie op het leven vinden wij net zo belangrijk. Wij willen bereiken dat onze leerlingen zich kritisch en actief bezighouden met de waarden en normen in het leven, dat ze zich ontwikkelen tot mondige wereldburgers. 

Wil je meer informatie over de school en de locaties klik hier. 

Met deze talenten kom jij binnen

  • Je krijgt energie van lesgeven en bent didactisch en pedagogisch onderlegd;
  • Je bent (bijna) in het bezit van een 2e graads bevoegdheid Nederlands;
  • Je motiveert en begeleidt de leerlingen om hun doelen te behalen.

Wat wij voor jou in petto hebben!

Wij bieden een baan van 0,7 fte tot maximaal 0,8 fte. Het gaat om een tijdelijke functie ter vervanging van zwangerschapsverlof. Voor bepaalde tijd van 12 oktober 2026 voor de duur van 4 maanden. Je ontvangt een passend salaris vanuit de CAO VO; Schaal LB, maximaal 5.520,- euro bruto per maand bij een volledige baan.

Bij Carmel kun je rekenen op goede arbeidsvoorwaarden op basis van de CAO VO zoals bijvoorbeeld 8,33% eindejaarsuitkering (volledige 13e maand), 8% vakantietoeslag, een goede pensioenregeling en tegemoetkoming in de reiskosten woon- werkverkeer. 

  • We investeren graag in jouw ontwikkeling.
  • Je komt te werken op een school met een positieve en collegiale werksfeer.

Let op: deze functie wordt aangeboden in meerdere varianten Docent Nederlands (0,25 fte, 0,5–0,75 fte en 0,7–0,8 fte). Je ziet deze vacatures mogelijk als losse vacatures, maar ze zijn ook goed met elkaar te combineren tot een grotere aanstelling. Heb je interesse in een combinatie? Geef dit dan aan in je sollicitatie of neem contact met ons op. 

Zijn wij een match?

Heb je interesse in deze functie? Solliciteer dan via de sollicitatiebutton. Heb je interesse maar toch nog een vraag? Bel of mail dan naar Eva Overkemping, bereikbaar op 06 57758145 of e.overkemping@bc-enschede.nl.

Wij werven onze nieuwe collega graag zelf, acquisitie stellen wij niet op prijs.

Type Vacature
Organisatie Stichting Carmelcollege
Locatie Bonhoeffer College - Van der Waalslaan
Postcode 7535 CN
Stad Enschede
Adres Van der Waalslaan 35
Opleidingsniveau Tweede graads bevoegdheid
Werktijdfactor van 0,70
Werktijdfactor tot 0,80
Contract tijdelijke functie ter vervanging van zwangerschapsverlof
CAO Voortgezet Onderwijs
Externe url Bekijk
Functie(s) Docent
Vak Nederlands
Publicatiedatum 11-06-2026
Ingangsdatum 12-10-2026
Reageer voor 28-06-2026
Open Voor Zij-instromers Nee
Vacaturenummer 8127

Stichting Carmelcollege

Iedere dag nemen ruim 33.500 leerlingen deel aan het onderwijs op één van onze 13 scholen met 45 locaties verspreid door heel Nederland. Met circa 4.200 collega’s dragen we iedere dag bij aan de ontwikkeling van jongeren in een belangrijke fase in hun leven. Wij zien het als onze opdracht om onze leerlingen maximaal voor te bereiden op hun toekomstige plek in de samenleving en werken intensief samen om het best denkbare onderwijs voor ze te realiseren! Wil jij hier ook aan bijdragen? Dat kan bijvoorbeeld als docent, leidinggevende of in een onderwijsondersteunende functie.

Meer over Stichting Carmelcollege