Medewerker mediatheek
Stichting Carmelcollege

Houd jij ervan om met kinderen/jongeren te werken? Weet jij jouw enthousiasme en passie voor lezen over te brengen op de leerlingen van onze school? Reageer dan op deze vacature!

Zo zet jij je talent in

  • Je bouwt, in samenwerking met anderen, een actuele, veelzijdige collectie op, afgestemd op de doelgroepen bij ons op school.
  • Je initieert samen met collega’s activiteiten ten behoeve van leesbevordering.
  • Je werkt met vrijwilligers en bent medeverantwoordelijk voor de scholing en aansturing van deze personen.
  • Je adviseert leerlingen bij hun boekenkeuze.
  • Je werkt samen met docenten aan het betrekken van de mediatheekcollectie bij de lesinhoud van de verschillende vakken.
  • Je werkt samen met de mediatheekcollega’s van de andere scholen uit onze gemeenschap en met de leesconsulenten van Bibliotheek Deventer aan het versterken van de kennis over leesbevordering op het VO.

Dit is jouw nieuwe werkplek

Het Etty Hillesum Lyceum (EHL) verzorgt bijzonder voortgezet onderwijs in Deventer. Dat gebeurt op Arkelstein, De Boerhaave, Het Stormink (incl ISK), De Marke en Het Vlier. Op onze vijf scholen bieden we leerwegen aan van praktijkonderwijs tot gymnasium. Ook hebben we bijzondere leerroutes zoals tweetalig onderwijs, leerroute XL, kunst en cultuur, het Ecolyceum of een leerroute geïnspireerd op vrijeschoolprincipes. Elke school heeft een eigen karakter en profiel. Samen zetten we ons in voor uitstekend en modern onderwijs voor alle leerlingen uit Deventer en omgeving.

Je gaat werken op de nieuwbouwlocatie De Marke. De Marke slaagt erin om in een grote school (rond 950 leerlingen) voor leerlingen en docenten overzichtelijke en kleinschalige leeromgevingen te creëren. Op onze school werken wij graag samen. De lijnen zijn kort en nieuwe medewerkers voelen zich er vaak snel thuis. De Marke is een school voor vmbo, die komend schooljaar zijn intrek neemt in een heel nieuw gebouw met moderne faciliteiten. Ook de mediatheekcollectie is onlangs volledig vernieuwd. Een prachtige basis voor het verder versterken van ons (taal)onderwijs.

Wil je meer weten over onze school en ontdekken hoe het is om bij ons te werken? Bekijk onze schoolsite.

Met deze talenten kom jij binnen

Je werkt graag met jongeren en voelt je op je plek in een levendige omgeving. Je bent communicatief sterk, dienstverlenend en stressbestendig. Samenwerken doe je graag, maar je kunt ook goed zelfstandig aan de slag.

Je hebt oog voor detail, bent representatief en kunt snel schakelen wanneer dat nodig is. Coördineren en administratieve taken gaan je goed af. Daarnaast heb je een grote affiniteit met (jeugd)literatuur en beschik je over kennis van of ervaring met mediatheek- of bibliotheekwerk. Onderwijservaring en bekendheid met collectiebeheer software Aura zijn een pre. Bovenal zoeken we iemand die leerlingen met een open houding en een vleugje humor tegemoet treedt. Iemand die het leuk vindt om jongeren te inspireren en te ondersteunen in hun ontwikkeling en die vanuit samenwerking kan bouwen aan een samenhangende schoolbrede aanpak voor leesbevordering.

Wat wij voor jou in petto hebben!

Wij bieden een baan van 0,5 fte. Je krijgt in eerste instantie een contract voor bepaalde tijd van 1 september 2026 voor de duur van 11 maanden. Gaat het goed, dan zetten we het contract om naar een vaste aanstelling en je ontvangt een passend salaris vanuit de CAO VO; Maximaal 3.610,- euro bruto per maand bij een volledige baan (schaal 6).

Bij Carmel kun je rekenen op goede arbeidsvoorwaarden op basis van de CAO VO zoals bijvoorbeeld 8,33% eindejaarsuitkering (volledige 13e maand), 8% vakantietoeslag, een goede pensioenregeling en tegemoetkoming in de reiskosten woon- werkverkeer. Daarnaast bouw je bij een 40-urige werkweek, jaarlijks tot wel 426 verlofuren op. Dit zijn ruim 53 vakantiedagen, inclusief de verplichte vrije dagen en feestdagen.

  • We investeren graag in jouw ontwikkeling. Verder leren op het gebied van leesontwikkeling ondersteunen wij van harte.
  • Je komt te werken op een school met een positieve en collegiale werksfeer.

Zijn wij een match?

Heb je interesse in deze functie? Solliciteer dan via de sollicitatiebutton. Heb je interesse maar toch nog een vraag? Bel of mail dan naar Renske Wassink, projectleider versterking basisvaardigheden, 06-42 730 604 of re.wassink@ehl.nl.

Wij werven onze nieuwe collega graag zelf, acquisitie stellen wij niet op prijs.

Type Vacature
Organisatie Stichting Carmelcollege
Locatie Etty Hillesum Lyceum - De Marke
Postcode 7415 DM
Stad Deventer
Adres Lebuïnuslaan 1
Opleidingsniveau Niet van toepassing
Werktijdfactor van 0,50
Werktijdfactor tot 0,50
Contract Bepaalde tijd met uitzicht op vast
CAO Voortgezet Onderwijs
Externe url Bekijk
Functie(s) Medewerker mediatheek
Publicatiedatum 26-05-2026
Ingangsdatum 01-09-2026
Reageer voor 17-06-2026
Open Voor Zij-instromers Nee
Vacaturenummer 8069

Stichting Carmelcollege

Iedere dag nemen ruim 33.500 leerlingen deel aan het onderwijs op één van onze 13 scholen met 45 locaties verspreid door heel Nederland. Met circa 4.200 collega’s dragen we iedere dag bij aan de ontwikkeling van jongeren in een belangrijke fase in hun leven. Wij zien het als onze opdracht om onze leerlingen maximaal voor te bereiden op hun toekomstige plek in de samenleving en werken intensief samen om het best denkbare onderwijs voor ze te realiseren! Wil jij hier ook aan bijdragen? Dat kan bijvoorbeeld als docent, leidinggevende of in een onderwijsondersteunende functie.

Meer over Stichting Carmelcollege